Pravděpodobně jste ve škole zaslechli (pokud jste alespoň trochu dávali pozor), co je to ženská cykličnost, ženský cyklus.Je to přirozený proces, který se opakuje každý měsíc u dívek a žen, které začne krvácením (u prvního krvácení se říká tétoskutečnosti MENARCHE).Odborně se měsíční krvácení nazývá MENSTRUACE.

Ve škole nám většinou řeknou základní fyziologické procesy, které se v našem ženském těle dějí. Také se ještě většinou dozvíme o OVULACI a že dochází k uzrání a vypuštění vajíčka z vejcovodu, které putuje a čeká na oplození a pokud není oplodněno a není uhnízděno, připravená sliznice dělohy se začne čistit a všechnu nadbytečnou a nevyužitou krev jednoduše vypustí pryč z těla – což je menstruace – krvácení.

Co nám však už ve škole pravděpodobně neřekli je, jak úžasný a zázračný tento proces je. Je to proces změny, neustálého vývoje a úžasného potenciálu a zdroj poznání sebe sama, svého těla, mysli i duše a opakující se proces, který nám každý měsíc dává příležitost balancovat a harmonizovat sebe sama a rozvíjet svůj potenciál.

Naše tělo je úžasně moudré a velice sdílné. Neustále nám dává zpětnou vazbu a sděluje nám, zda jsme v pořádku, zda jsme zdravé, spokojené, vyrovnané a šťastné, anebo zda se zanedbáváme, jdeme samy proti sobě, zapomínáme na sebe a nevyživujeme své tělo, mysl a ducha tak, jak opravdu potřebujeme.

Když však svému tělu začneme naslouchat, pomůže nám rozklíčovat mnohé i „skryté“ psychické a duševní neduhy, kterým jsme nevěnovaly pozornost a kterými jsme se třeba nechtěly zabývat.

Čím více poznáme samy sebe, proces naší cykličnosti, která je obrovským darem a neustálým zdrojem nové inspirace, motivace a tvoření, bude náš život harmoničtější, spokojenější, zdravější a šťastnější.

Ženský cyklus velice příhodně připomíná také cykly přírodní, které se také každoročně opakují. Nebo také fáze měsíce, které se mění každý měsíc.Vše je propojené a vše spolu souvisí. A pokud chceme být spokojenější, musíme poznat samy sebe, své potřeby, své touhy a sny.

O tématu cykličnosti již více jak rok natáčím a každý týden postuji na youtube videa. Kdyby ses chtěla na videa podívat, můžeš se podívat tady: MAPOVÁNÍ CYKLIČNOSTI

Přeji krásný den. S láskou,
Bára