Studio MADAM

Shop

Přechodové rituály

Jaké nabízím přechodové rituály?

  • Rituál menarché – Rituál pro dívku, která se mění v ženu
  • Rituál nevěsty
  • Rituál rozchodu
  • Předporodní rituál – požehnání k porodu
  • Rituál po potratu/úmrtí dítěte.

Přechodový rituál (z francouzského rite de passage) je rituál, který provází přechod jedince samotného nebo skupiny z jednoho společenského postavení nebo období do druhého. Pomáhá vypořádávat se s důležitými životními změnami.

Z našeho běžného života se téměř vytratily tyto důležité momenty přechodových rituálů. Jediné, které jsou ještě běžně zachované jsou svatba, křtiny a pohřeb.

Co však moment, kdy se z dívky stává žena? A kdy se ze ženy stává matka? Kdy se rozcházíme? Rozchod a rozvod může být velice bolestnou zkušeností.

Nebo když se loučíme s nenarozeným dítětem? Ve společnosti je potrat velikým tabu, o kterém se nemluví, někdy je potřeba jen přítomnost a láskyplná podpora.

Pro naši duševní pohodu, ukotvení v životě a pocitu naplnění, bezpečí a sebevědomí jsou tyto rituály velice důležitým krokem sebepřijetí, sebepoznání a přijetí změny, která se udála.

Mohu na míru připravit přechodový rituál, který potřebujete (případně pro Vaši dceru, snachu, přítelkyni). Přechodový rituál, kdy se z dívky stává žena není omezen jen na určitý věk.

Pokud vám nebyla předána zkušenost s menstruací láskyplným, laskavým způsobem a jako radostnou změnu ve vašem životě, mohou vás provázet bolesti, nepohodlí, pocit hanby či nepřijetí své ženskosti, což je možné změnit – překódovat – přechodovým rituálem.

Není to žádné čarování ani „ezo“ záležitost. Všechny rituály, které připravuji jsou velice individuální a vytvořeny pro přesné potřeby klientek.

Na všem se dopředu domluvíme, abyste věděla, co můžete očekávat.

REGISTER

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy.

en_USEnglish